Luna i Spacja

Dopełnienie naszego Stada.

Luna jest kundliczką w trudnym do określenia, ale podejrzewamy, że zbliżonym do karolkowego, wieku. Została adoptowana w czerwcu 2011 roku z fundacji Noga w Łapę; o jej przeszłości wiemy tylko, że urodziła i wychowała siedmioro szczeniąt na budowie pod Mińskiem Mazowieckim.
Cudowna do ludzi, zrobiła błyskawiczną karierę dogoterapeutyczną, w niecały rok przechodząc od testów predyspozycji do pięknego zdania egzaminu na Psa Terapeutę.
Obecnie Luna ma problemy z kręgosłupem, dlatego prowadzi życie nieco emeryckie, ale głęboko wierzę, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa jako pies pracujący.

Spacja to owczarek australijski, urodzona 8 listopada 2013 w hodowli Baritus; jest z nami od 27 grudnia tamtego roku i zamyka Stado jako ostatni nabytek =).
Jest sunią o mocnym charakterze, która nie raz dała nam się ostro we znaki, ale też przytulakiem i psem o wybitnej inteligencji, fenomenalnie się uczącym. 
Spacka "zawodowo" pokazuje dwa oblicza. Ćwiczy obi, w którym czasem górę nad nią biorą wyjątkowo wybujałe emocje, a szkoda, bo zazdroszczę wciąż Drugiemu Ludziowi psa tak pięknei pracującego z zabawkami i tak stabilnego fizycznie. Poza tym pracuje w dogoterapii, gdzie z zaskoczenia pokazuje się jako pies wybitnie delikatny, stabilny i niemal stateczny (im młodsze i mniejsze dzieci, tym łagodniejsza robi się Spacusia).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za komentarz!