Luna i Spacja

Dopełnienie naszego Stada.

Spacja to owczarek australijski, urodzona 8 listopada 2013 w hodowli Baritus; jest z nami od 27 grudnia tamtego roku i zamyka Stado jako ostatni nabytek =).
Jest sunią o mocnym charakterze, która nie raz dała nam się ostro we znaki, ale też przytulakiem i psem o wybitnej inteligencji, fenomenalnie się uczącym. Aczkolwiek Spacusia to przede wszystkim emocje, masa emocji, czasem słodkich, czasem nieco ją ponoszacych.
Spacka "zawodowo" pokazała dwa oblicza. Ćwiczyła obi, w którym niestety przeszkadzały wyjątkowo wybujałe emocje, a szkoda, bo pięknie pracuje z zabawkami i jest bardzo stabilna fizycznie. Poza tym pracowała w dogoterapii, gdzie z zaskoczenia pokazywała się jako pies wybitnie delikatny, stabilny i niemal stateczny (im młodsze i mniejsze dzieci, tym łagodniejsza robi się Spacusia).
Teraz Spacu wciąż czasem trenuje różne rzeczy, ale głownie pędzi życie aktywnego psa domowego z opcją asystencką (mistrzowsko podaje przedmioty) i gospodarską (kiedy jeździmy na wieś).

Luna była kundliczką w trudnym do określenia, ale podejrzewamy, że zbliżonym do karolkowego, wieku. Została adoptowana w czerwcu 2011 roku z fundacji Noga w Łapę; o jej przeszłości wiemy tylko, że urodziła i wychowała siedmioro szczeniąt na budowie pod Mińskiem Mazowieckim.
Cudowna do ludzi, zrobiła błyskawiczną karierę dogoterapeutyczną, w niecały rok przechodząc od testów predyspozycji do pięknego zdania egzaminu na Psa Terapeutę.
W pewnym momencie życia zaczęła mieć problemy z kręgosłupem, dlatego prowadziła życie nieco emeryckie, ale wierzymy, że była z niego bardzo zadowolona.
Pożegnałyśmy się 13 marca 2020 roku.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dzięki za komentarz!